Premjer Liga: Zwycięstwo Krasnodaru, powrót do gry Jędrzejczyka

Piłkarze FK Krasnodar udanie rozpoczęli nowy sezon ligowy. Podopieczni Olega Kononowa pokonali na wyjeździe w ramach 1. kolejki ligowej Amkar Perm 1:0 (0:0).

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Siergiej Pietrow. 24-letni Rosjanin strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości, który w tej sytuacji powinien zachować się zdecydowanie lepiej.

Warto także zaznaczyć, iż obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu. Najpierw z boiska wyleciał w 14. minucie Alexandr Prudnikow (za dwie żółte), następnie w 71. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał gracz Krasnodaru, Yury Gazinskiy.

W rywalizacji w Permie wzięło udział dwóch Polaków. W szeregach gospodarzy pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Janusz Gol, z kolei w barwach gości 82 minuty zagrał Artur Jędrzejczyk, dla którego były to pierwsze zawody od 27 listopada ubiegłego roku.

Ponadto, w innym poniedziałkowym starciu Premjer Ligi Urał pokonał na wyjeździe Kubań Krasnodar 2:0 (0:0).