Prezes Palermo: Gilardino mnie rozczarował

Prezes Palermo, Maurizio Zamparini powiedział, że jest rozczarowany występami Alberto Gilardino – poinformowała „La Gazzetta dello Sport”. 33-letni piłkarz w piętnastu ligowych spotkaniach w barwach „Aquile” zdobył cztery gole.

– Nie jestem zadowolony z tego, co do tej pory zaprezentował Alberto Gilardino. To złoty chłopak włoskiego futbolu, ale my chyba potrzebujemy zawodników, którzy więcej biegają. Jestem rozczarowany również Matheusem Cassinim. Spodziewałem się po nim o wiele więcej – powiedział Zamparini.

Gilardino trafił do drużyny ze Stadio Renzo Barbera pod koniec sierpnia. Wcześniej bronił barw chińskiego Guangzhou Evergrande. Podczas swojej kariery występował również we Fiorentinie, Genoi, Bologni, Milanie, Parmie, Veronie i Piacenzie. Na swoim koncie ma 479 rozegranych spotkań w Serie A. Strzelił w nich 182 bramki.

Cassini w lipcu trafił do Palermo z Corinthians Sao Paulo. Nie zaliczył jeszcze debiutu w Serie A.

– W styczniu chcemy dokonać wzmocnień w pomocy. Na liście 20 piłkarzy, których obserwujemy znajdują się m.in. Stefano Sensi, Luca Cigarini i Bryan Cristante – dodał 74-latek.