Serie A: Alvarez trenuje z Sampdorią

Ricky Alvarez rozpoczął treningi z Sampdorią Genua – poinformowano na stronie internetowej klubu. Według włoskich mediów, 27-letni piłkarz przeszedł testy medyczne i wkrótce ma podpisać z zespołem „Blucerchiati” kontrakt.

Alvarez jest wychowankiem CA Velez, z którego w 2011 roku przeszedł do Interu Mediolan. Z drużyny „Nerazzurrich” we wrześniu 2014 roku został wypożyczony do Sunderlandu. W umowie między klubami zapisano, że „Czarne Koty” będą musiały zapłacić za jego transfer 10,5 miliona euro, jeżeli zespół uniknie spadku z ligi. Działacze drużyny ze Stadium of Light odmówili jednak przekazania Interowi pieniędzy, argumentując, że Argentyńczyk przez długi okres zmagał się z kontuzjami. Sprawę rozpatruje obecnie FIFA.

Ofensywny pomocnik po raz ostatni pojawił się na boisku w połowie marca. Łącznie w barwach Sunderlandu rozegrał siedemnaście meczów i zdobył jednego gola.

Alvarez jest dziewięciokrotnym reprezentantem kraju. Z drużyną narodową w 2014 roku zdobył wicemistrzostwo świata. Na mundialu zaliczył jeden występ.