Priemjer Liga: Krasnodar wygrał w Moskwie

FK Krasnodar pokonał na wyjeździe Dynamo Moskwa 4:1 w ostatnim meczu 22. kolejki ligi rosyjskiej. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu przed własną publicznością.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła stołeczna drużyna. W 27. minucie gry rzut karny wykorzystał Aleksiej Ionow. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził jednak Paweł Mamajew, który również wykorzystał jedenastkę. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko goście. Golkipera rywali pokonali Wiaczesław Podberjozhin, Fedor Smołow i Odil Akhmedow.

Dzięki wygranej drużyna z Krasnodaru awansowała na szóste miejsce w tabeli. Piłkarze Olega Kononowa mają siedem punktów straty do lidera, którym jest FK Rostów. Dynamo Moskwa znajduje się na jedenastej pozycji w lidze.

*****
Dynamo Moskwa – FK Krasnodar 1:4 (1:1)
Bramki: Ionow 27-karny – Mamajew 31-karny, Podberjozhin 47, Smołow 69, Akhmedow 82.