Super Lig: Porażka lidera

Besiktas Stambuł przegrał na wyjeździe 1:2 z Kasimpasą w ostatnim spotkaniu 27. kolejki ligi tureckiej. Dla „Czarnych Orłów” była to czwarta porażka w tym sezonie w Super Lig.

Pierwszego gola zdobyli goście. Na listę strzelców w 28. minucie gry wpisał się Jose Sosa, któremu podawał Oguzhan Ozyakup. Minutę później do wyrównania doprowadził jednak Yonatan Del Valle, a wynik na 2:1 ustalił cztery minuty po przerwie Ezequiel Scarione.

Mimo porażki, Besiktas wciąż jest liderem ligi tureckiej. Ma trzy punkty przewagi nad Fenerbahce, ale o jedno spotkanie rozegrane więcej. Kasimpasa dzięki wygranej awansowała na siódmą pozycję w tabeli.

We wcześniej rozegranym poniedziałkowym spotkaniu Caykur Rizespor zremisował bezbramkowo z Kayserisporem. Od 67. minuty meczu w drużynie z Rize występował Patryk Tuszyński.