Primeira Liga: Kieszek wpuścił gola, siódme zwycięstwo „Canarinhos”

GD Estoril Praia pokonała u siebie zespół CD Tondela 2:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga.

Na Estadio Antonio Coimbra da Mota cały mecz w drużynie gospodarzy zaliczył Paweł Kieszek. Polskiego bramkarza po dziesięciu minutach gry zaskoczył z rzutu karnego Brazylijczyk Nathan Junior, ale już osiem minut później wyrównał Frederic Mendy.

O losach konfrontacji przesądził samobójczy gol Brazylijczyka Bruno Nascimento, siedemnaście minut po zmianie stron. Dzięki siódmej wygranej w sezonie „Canarinhos” umocnili się na jedenastym miejscu w tabeli.

„Auriverdes” natomiast doznali szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i z tylko dziesięcioma punktami w dorobku zamykają klasyfikację.