Primeira Liga: Pewne zwycięstwo Benfiki

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe Pacos de Ferreira 3:1 (2:1) w sobotnim meczu 23. kolejki portugalskiej Primeira Ligi.

Kibice zgromadzeni na Estadio da Capital do Movel pierwsze trafienie obejrzeli po niecałym kwadransie gry. Wówczas na prowadzenie wyszli goście, a na listę strzelców wpisał się Konstantinos Mitroglou. Dziesięć minut później rezultat wyrównał Diogo Jota, lecz tuż przed przerwą kolejnego gola dla przyjezdnych zdobył Jonas, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie Victor Nilsson-Lindelof strzelił bramkę na 3:1, ustalając tym samym wynik spotkania. Było to pierwsze trafienie obrońcy w bieżącym sezonie.

Benfica odniosła w ten sposób osiemnaste zwycięstwo w lidze i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Podopieczni Jorge Simao przegrali z kolei ósmy mecz i zajmują siódmą lokatę.