Primeira Liga: Porto lepsze w meczu na szczycie

SL Benfica przegrała przed własną publicznością z FC Porto 1:2 (1:1) w piątkowym meczu 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga.

Kibice zgromadzeni na Estadio da Luz na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 18. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Konstantinos Mitroglou, któremu asystował 18-letni Renato Sanches. Chwilę później do wyrównania doprowadził Hector Herrera. Ostatnie podanie przy bramce Meksykanina zanotował Miguel Layun.

Goście zdobyli zwycięskiego gola dopiero po zmianie stron. W 65. minucie Yacine Brahimi dogrywał do Vincenta Aboubakara, a ten umieścił piłkę w siatce i tym samym ustalił rezultat rywalizacji.

Mimo porażki, Benfica w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi portugalskiej. Drużyna „As Aguias” ma na swoim koncie 52 punkty, z kolei FC Porto zdobyło do tej pory trzy „oczka” mniej i znajduje się dwie lokaty niżej. Oba zespoły rozdziela Sporting CP, który ma zaległe spotkanie i po bieżącej kolejce może zostać liderem klasyfikacji.