Liga belgijska: Zwycięstwo KAA Gent po golach w końcówce

Piłkarze KAA Gent wygrali przed własną publicznością z Royal Mouscron-Peruwelz 2:0 (0:0) w piątkowym mecz 26. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Ghelamco Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 85. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Moubarak Boussoufa. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik rywalizacji ustalił Danijel Milicević.

Warto odnotować, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 87. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Noe Dussenne, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

KAA Gent zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Piłkarze „De Buffalos” mają na swoim koncie 55 punktów, z kolei Royal Mouscron-Peruwelz zdobył do tej pory 23 „oczka” i znajduje się na przedostatniej pozycji w klasyfikacji.