Primera Division: Athletic Bilbao rozbił Getafe

Athletic Bilbao pokonał na własny stadionie w ramach 32. kolejki Primera Division Getafe 4:0 (1:0). Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został Aritz Aduriz, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Doświadczony 34-letni Hiszpan strzelanie na San Mames rozpoczął tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę rywalizacji. Wówczas bardzo pewnie zamienił on na gola rzut karny podyktowany za faul Velazqueza, który przy okazji obejrzał czerwoną kartkę.

Grając z przewagą jednego zawodnika przez całą drugą połowę podopieczni Ernesto Valverde powoli rozbijali swojego rywala strzelając mu kolejne bramki. W drugiej części gry na listę strzelców wpisywali się odpowiednio Aritz Aduriz, Ibai Gomez oraz Markel Susaeta, dla którego było to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach.

Po 32. seriach gier Athletic, który przed sezonem mierzył w grę w europejskich pucharach, z dorobkiem 43 punktów zajmuje ósme miejsce, z kolei Getafe plasuje się na trzynastej pozycji.