Primera Division: Atletico pokonało Deportivo

Atletico Madryt pokonało u siebie Deportivo La Coruna 3:0 (1:0) w trzecim sobotnim spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Vicente Calderon gospodarze objęli prowadzenie po osiemnastu minutach gry, kiedy to do siatki rywali efektownie przymierzył głową Saul Niguez, który wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Brazylijczyka Filipe Luisa.

Kwadrans po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem z pola karnego Antoine Griezmann. Dla Francuza było to szesnaste trafienie w bieżącym sezonie. Czwarte z rzędu zwycięstwo przypieczętował siedem minut przed końcem Argentyńczyk Angel Correa.

Podopieczni Diego Simeone umocnili się w ten sposób na pozycji wicelidera tabeli. Ekipa z Galicji natomiast doznała ósmej porażki w obecnych rozgrywkach i pozostała na trzynastym miejscu w klasyfikacji.