Primera Division: Podział punktów na Campo de Futbol de Vallecas

Piłkarze Rayo Vallecano zremisowali na własnym stadionie w ostatnim sobotnim meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z SD Eibar 1:1 (1:1). Dla gospodarzy jest to już dziewiąty podział punktów w bieżącym sezonie.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył już w 7. minucie rywalizacji doświadczony Portugalczyk Ze Castro. Do wyrównania przyjezdni doprowadzili jeszcze przed przerwą. Futbolówkę w siatce umieścił 22-letni Argentyńczyk Gonzalo Escalante.

Warto zaznaczyć, iż SD Eibar kończył ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał niedoświadczony pomocnik Josip Radosevic. 21-latek na Półwysep Iberyjski przeniósł się na początku tego roku.

Niebiesko-czerwoni na chwilę obecną zajmują w ligowej tabeli ósme miejsce. Natomiast Rayo plasuje się na odległej szesnastej lokacie. Nad strefą spadkową podopieczni Paco Jemeza mają tylko jeden punkt przewagi.