Primera Division: Betis wygrał w starciu beniaminków

Real Betis pokonał na wyjeździe Sporting Gijon 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu szóstej kolejki ligi hiszpańskiej. Obie drużyny w zeszłym sezonie występowały w Segunda Division.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze w 17. minucie meczu. Alen Halilović minął dwóch rywali i zagrał do Carlosa Castro, który wykorzystał sytuację sam na sam z Adanem. Dla 20-letniego napastnika było to pierwsze trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Minutę po przerwie goście zdołali wyrównać. Joaquin otrzymał podanie od Rubena Castro i z bliskiej odległości posłał piłkę głową nad bramkarzem rywali. Jedenaście minut później 34-letni napastnik do asysty dołożył również gola, trafiając w okienko bramki Alberto Garcii.

Dzięki wygranej drużyna z Sewilli awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli. Sporting zajmuje czternastą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem zespołu z Gijon będzie Espanyol Barcelona. Mecz siódmej kolejki ligi hiszpańskiej rozegrany zostanie w sobotę. Dzień później Betis zmierzy się z Rayo Vallecano.