Serie A: Trzech graczy Romy nabawiło się urazów

Trzech zawodników AS Romy w sobotnim spotkaniu z Carpi doznało kontuzji – poinformowano na stronie internetowej stołecznego klubu. Z urazami zmagają się Edin Dżeko, Francesco Totti i Seydou Keita.

W wygranym 5:1 meczu z Carpi, jako pierwszy plac gry opuścił Keita. Malijczyk miał problemy z udem i w jego miejsce na boisku pojawił się William Vainqueur. W przerwie trener Rudi Garcia musiał dokonać kolejnej zmiany. Edin Dżeko skręcił kolano w prawej nodze i nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Francesco Totti, który po dziesięciu minutach nabawił się urazu mięśniowego.

Gole dla stołecznego zespołu zdobyli Konstantinos Manolas, Miralem Pjanić, Gervinho, Mohamed Salah i Lucas Digne. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Marco Boriello.

– Wygraliśmy mecz, ale w 55. minucie gry, byłem zmuszony dokonać trzeciej zmiany. Keita i Totti mają problemy z mięśniami, a Dżeko nabawił się kontuzji kolana. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Jutro wszyscy przejdą badania – powiedział Garcia.