Primera Division: Celta Vigo wygrała na El Madrigal

Piłkarze Celty Vigo pokonali na wyjeździe w meczu 8. kolejki Primera Division Villareal CF 2:1 (1:0). Dzięki wygranej wciąż są jednym z dwóch klubów, które nie zaznały w bieżącej kampanii porażki.

Pierwszego gola na El Madrigal zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Fabian Orellana, który fantastycznym, technicznym uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnego w tej sytuacji Sergio Alvareza.

Druga połowa bardzo źle rozpoczęła się dla gospodarzy, bowiem tuż po zmianie stron z boiska wyleciał za dwie żółte kartki Eric Bailly. Nie przeszkodziło to jednak dzielnie walczącym podopiecznym Marcelino w strzeleniu gola wyrównującego.

Futbolówkę w siatce sprytnym strzałem w krótki róg umieścił Denis Suarez. Dla młodego Hiszpana była to pierwsza bramka w obecnie trwających rozgrywkach. Ostatnie słowo należało jednak do świetnie spisujących się w sezonie 2015/2016 Celtinas.

Trafienie na wagę kompletu punktów zanotował w 90. minucie niedzielnego starcia Nolito. Przymierzany do FC Barcelony zawodnik pewnym strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.