Primera Division: Przekonujące zwycięstwo Valencii na Mestalla

Valencia CF pokonała bez większych problemów na własnym stadionie w ramach 8. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Malagę CF 3:0 (2:0). Dla Nietoperzy jest to dopiero trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym.

Strzelanie na Estadio Mestalla rozpoczął już w 19. minucie rywalizacji 31-letni brazylijski napastnik Charles, który dość niefortunnie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, skierował futbolówkę do własnej siatki.

Na dwubramkowe prowadzenie podopiecznych Nuno Espirito Santo wyprowadził w 33. minucie Andree Gomes, z kolei ostatecznie rezultat spotkania ustalił tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Dani Parejo. 26-letni hiszpański pomocnik na gola zamienił rzut karny podyktowany za faul w szesnastce Raula Albentosa.

Warto również zaznaczyć, iż przyjezdni mieli w 39. minucie idealną okazję, aby złapać kontakt ze swoim rywalem, ale Duda nie potrafił z jedenastu metrów pokonać Jaume Domenecha. 24-letni Hiszpan wyczuł intencje strzelającego i obronił rzut karny.

W drugim wieczornym meczu Real Betis przegrał na własnym obiekcie z Espanyolem Barcelona 1:3 (0:1). Honorowego gola dla gospodarzy sobotniej rywalizacji zdobył w 89. minucie Vincenzo Rennella. Z kolei trafienia dla niebiesko-biało-niebieskich zanotowali Enzo Roco, Felipe Caicedo oraz Victor Sanchez.