Primera Division: FC Barcelona wygrała w hicie kolejki

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie w hicie 22. kolejki Primera Division Atletico Madryt 2:1 (2:1) i tym samym umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Spotkanie na Camp Nou bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Koke. Hiszpański pomocnik bez najmniejszych problemów strzałem z dwunastu metrów pokonał Claudio Bravo.

Na odpowiedź Dumy Katalonii nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 30. minucie za sprawą Lionela Messiego doprowadziła ona do wyrównania. Decydującą o trzech punktach dla FC Barcelony bramkę strzelił kilka chwil później Luis Suarez.

Warto zaznaczyć, iż Atletico Madryt kończyło ten mecz w podwójnym osłabieniu. Tuż przed przerwą z boiska za brutalne wejście w nogi Leo Messiego wyleciał Filipe Luis. Los byłego zawodnika londyńskiej Chelsea podzielił w 65. minucie Diego Godin, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

*******
FC Barcelona – Atletico Madryt 2:1 (2:1)
Bramki: Messi 30, Suarez 38 – Koke 10.

Czerwone kartki: Filipe Luis (44. minuta), Diego Godin (65. minuta, obaj Atletico Madryt).