Primera Division: FC Barcelona wygrała w Las Palmas

Piłkarze UD Las Palmas ulegli u siebie FC Barcelona 1:2 (1:2) w pierwszym sobotnim spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Gran Canaria prowadzenie dla ekipy z Katalonii uzyskał już po sześciu minutach gry Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył swojego 25. gola w bieżących rozgrywkach i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

Cztery minuty później wyrównał co prawda Brazylijczyk Willian Jose, ale sześć minut przed przerwą jego rodak Neymar z kilku metrów strzelił drugiego gola dla „Blaugrany”.

Po zmianie stron podopieczni Luisa Enrique kontrolowali tylko przebieg konfrontacji i utrzymali skromne zwycięstwo do końcowego gwizdka. Dzięki niemu powiększyli do dziewięciu punktów przewagę nad drugim Atletico Madryt.

Beniaminek z Wysp Kanaryjskich doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i nadal otwiera strefę spadkową klasyfikacji.