Primera Division: Pierwsze zwycięstwo w sezonie Granady

Granada CF pokonała na wyjeździe w ramach 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Getafe CF 2:1 (2:0) i tym samym zdobyła swoje pierwsze punkty w bieżącym sezonie ligowym.

Na prowadzenie goście wyszli już w 26. minucie za sprawą Youssefa El-Arabiego. 28-latek na gola skutecznie zamienił rzut karny podyktowany za faul Emiliano Velazqueza. Kilka chwil później przyjezdni prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tym razem piłkę w siatce bramkarza gospodarzy umieścił Isaac Success.

Warto jednak zaznaczyć, iż spory błąd przy tym trafieniu Granady zaliczył hiszpański golkiper ekipy z Coliseum Alfonso Perez, Vicente Guaita, który przepuścił lekki strzał z dość ostrego kąta.

Podopiecznych Frana Escriby stać było tylko na gola honorowego. Rozmiary ostatecznej porażki w 80. minucie starcia zmniejszył strzałem z szesnastu metrów były gracz Realu Saragossa, Angel Lafita.

Po dwóch seriach gier Getafe CF z zerowym dorobkiem punktowym plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Z kolei Granada CF dzięki kompletowi „oczek” przesunęła się na siódme miejsce. Kolejna kolejka Primera Division odbędzie się tuż po przerwie na reprezentacje.

W innym niedzielnym spotkaniu rozgrywanym późnym wieczorem UD Las Palmas, mimo kilku klarownych sytuacji podbramkowych, bezbramkowo zremisowało z Levante UD. W efekcie obie drużyny wciąż nie mają na swoim koncie zwycięstwa.