Unai Emery: Wynik jest sprawiedliwy

W niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki Primera Division Sevilla przegrała na własnym boisku z Atletico Madryt 0:3 (0:1). Po meczu trener „Palanganas”, Unai Emery przyznał, iż jego zespół zaprezentował się słabiej od rywala i zasłużył na taki wynik.

– W ogólnym rozrachunku wynik spotkania jest sprawiedliwy. Chcieliśmy zmusić ich do głębokiej defensywy, aby stworzyć sobie odpowiednie okazje. W pierwszej połowie mieliśmy dobre momenty, w drugiej części spotkania było ich trochę więcej, ale nie kontrolowaliśmy meczu – powiedział 43-letni Hiszpan, cytowany przez dziennik „AS”.

– Kiedy straciliśmy gola, musieliśmy podjąć większe ryzyko – wtedy mieliśmy nasze najlepsze momenty w grze. Chcieliśmy wyrównać wynik i odzyskać kontrolę nad spotkaniem, ale kontuzja Daniela Carrico miała duży wpływ na to, co później się wydarzyło. Atletico zdobyło swojego drugiego gola, a później dodało kolejnego. Wynik jest wysoki, ale sprawiedliwy – dodał.

– W dalszym ciągu jesteśmy na etapie budowania drużyny i przygotowywania naszej optymalnej formy. Nie chcieliśmy rozpocząć w ten sposób na własnym stadionie, ale musimy to zaakceptować i skupić się na następnych meczach – zaznaczył.

Szkoleniowiec przyznał, że jeszcze nie wiadomo jak poważna jest kontuzja Daniela Carrico. Zawodnik doznał urazu ścięgna podkolanowego, jednak nie jest pewne czy doszło do jego zerwania.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy