Primera Division: Podział punktów na Estadio Balaidos

Celta Vigo zremisowała przed własną publicznością w ostatnim sobotnim spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Deportivo La Coruna 1:1 (1:1). Dla przyjezdnych jest to już szesnasty podział punktów w bieżącym sezonie.

Pierwszego gola na Estadio Balaidos zdobyli w 22. minucie goście. Na listę strzelców wpisał się wówczas Celso Borges. Blanquiazules nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bowiem kilka chwil później do wyrównania doprowadził Duran Nolito.

Warto zaznaczyć, iż Deportivo La Coruna kończyło ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 68. minucie drugą żółtą, za bezpardonowy atak w nogi rywala, i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał 26-letni hiszpański obrońca Alejandro Arribas.

Celta Vigo, która w tym momencie notuje serię trzech meczów bez porażki, po 31. seriach gier plasuje się w tabeli Primera Division na wysokim piątym miejscu. Z kolei podopieczni Victora Sancheza zajmują dziesiątą lokatę.