Primera Division: Zwycięstwo Getafe

Getafe pokonało na wyjeździe Sporting Gijon 2:1 w spotkaniu 18. kolejki Primera Division. Dla gości był to piąty z rzędu mecz bez porażki.

Pierwszego gola zdobył Sporting. W 16. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Antonio Sanabria. Goście mogli doprowadzić do remisu w 58. minucie meczu. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Pedro Leon. Dziesięć minut później bramkarza gospodarzy pokonał Juan Cala, a w 71. minucie spotkania wynik na 2:1 ustalił Pablo Sarabia.

Dzięki wygranej Getafe awansowało na trzynaste miejsce w tabeli. Ma pięć punktów przewagi nad osiemnastym Sportingiem Gijon.

W następnej serii gier drużyna z Estadio El Molinon zmierzy się z Villarrealem. Najbliższym rywalem Getafe będzie Real Betis.