Primera Divison: Real rozbił Sevillę, cały mecz i żółta kartka Krychowiaka

Real Madryt rozbił u siebie Sevilla FC 4:0 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu cały mecz w ekipie z Andaluzji zaliczył Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

„Królewscy” prowadzenie objęli już po sześciu minutach gry, kiedy to świetnym uderzeniem z pola karnego popisał się Francuz Karim Benzema. Jeszcze przed przerwą znakomitą szansę na wyrównanie zaprzepaścił Kevin Gamiero. Uderzenie Francuza z „jedenastki” obronił bowiem Keylor Navas.

Po zmianie stron rzutu karnego nie wykorzystał również Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk niespełna sześć minut później zrehabilitował się strzelając drugiego gola dla gospodarzy, po świetnym dośrodkowaniu Brazylijczyka Danilo.

Niespełna 120 sekund później było już praktycznie po meczu. Koronkowy kontratak ekipy z Kastylii wykończył bowiem Gareth Bale, który wcześniej asystował przy trafieniu Benzemy. Efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze Jese.

Dzięki dwudziestej wygranej w sezonie podopieczni „Zizou” umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli i tracą już tylko punkt do drugiego Atletico. Zespół z Andaluzji natomiast doznał ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na szóste miejsce.