Puchar Cypru: Apollon zagra w finale

Apollon Limassol awansował do finału Pucharu Cypru. Drużyna prowadzona przez Pedro Emanuela w dwumeczu półfinałowym okazała się lepsza od APOEL-u Nikozja.

Pierwszego gola na Tsirion Athlitiko Kentro strzelił dla Apollonu Alex da Silva w 45. minucie spotkania. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Giorgos Efrem. Był to ostatni gol w ciągu regulaminowego czasu gry.

W dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć gola, choć gospodarze grali w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Vinicius. W serii rzutów karnych Apollon pokonał rywali 5:4.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych APOEL-u spędził Mateusz Piątkowski. W zespole z Nikozji wystąpili natomiast zawodnicy, którzy kiedyś grali w Ekstraklasie, Semir Stilić i Inaki Astiz.

Drugim finalistą Pucharu Cypru będzie zwycięzca starcia Omonii Nikozja z AEK-iem Larnaka. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami padł bezbramkowy remis.