Puchar Turcji: Bursaspor awansował do finału

Bursaspor pokonał na wyjeździe Fenerbahce Stambuł 3:0 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Turcji. W pierwszym spotkaniu piłkarze z Bursy przegrali na własnym stadionie 1:2.

Po pierwszej połowie meczu, goście prowadzili 1:0. W 33. minucie gry, Merta Gunoka pokonał Volkan Sen. Kwadrans przed końcem spotkania, drugą bramkę dla Bursaspora zdobył Fernando, a trzy minuty później obrońca gospodarzy, Michal Kadlec obejrzał czerwoną kartkę. Rezultat ustalił na 3:0 w 84. minucie gry, Samil Cinaz.

W drugim półfinale Galatasaray Stambuł mierzył się z Sivassporem. Zawodnicy Hamzy Hamzaoglu wygrali w dwumeczu 5:3.

Spotkanie finałowe pomiędzy Galatasarayem, a Bursasporem odbędzie się 3 czerwca. Drużyna ze Stambułu jest obrońcą trofeum. W zeszłym sezonie pokonała w finale Eskisehirspor 1:0.