Puchar Ukrainy: Drużyna Teodorczyka w finale

Łukasz Teodorczyk wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Ukrainy. Jego Dynamo Kijów pokonało na własnym stadionie Olimpik Donieck 4:1. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

Pierwszego gola dla kijowskiej drużyny zdobył Miguel Veloso w czwartej minucie gry. W 37. minucie meczu, bramkę na 2:0 dla gospodarzy zdobył Andrij Jarmołenko. Osiem minut po przerwie po raz drugi bramkarza rywali pokonał Veloso, a w 76. minucie spotkania, honorowego gola dla gości strzelił Oleksij Dityatev. Wynik ustalił na 4:1 w doliczonym czasie gry, Jermain Lens.

W finale Pucharu Ukrainy piłkarze Serhija Rebrowa zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu, w którym Szachtar Donieck podejmuje Dnipro Dniepropetrowsk. W pierwszym spotkaniu Szachtar wygrał na wyjeździe 1:0.

Dynamo Kijów w niedzielę zapewniło sobie tytuł mistrza kraju. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, stołeczny klub ma siedem punktów przewagi nad Szachtarem.