Szachtar Donieck w finale Pucharu Ukrainy

Szachtar Donieck zremisował na własnym stadionie w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Ukrainy z Dnipro Dniepropietrowsk 1:1 (0:1) i dzięki wygranej w pierwszym starciu zapewnił sobie awans do wielkiego finału.

Na prowadzenie gości w 30. minucie meczu wyprowadził Nikola Kalinić. Podopieczni Mircei Lucescu na trafienie Chorwata odpowiedzieli w końcówce rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się w 77. minucie Luiz Adriano, który skutecznie egzekwował rzut karny i w ostatecznym rozrachunku zapewnił swojej ekipie udział w finale.

Drużyna z Doniecka zmierzy się w nim ze świeżo upieczonym mistrzem kraju Dynamem Kijów, który w dwumeczu okazał się zdecydowanie lepszy od Olimpiku Donieck (0:0 i 4:1).

Co warte zaznaczenia w poprzedniej edycji pucharu oba zespoły także doszły do finału. Wówczas minimalne lepsi okazali się piłkarze biało-niebieskich (2:1).