Puchar Włoch: Juventus zdobył trofeum

Juventus Turyn pokonał po dogrywce Lazio Rzym 2:1 w finale Pucharu Włoch. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

Pierwszego gola zdobyli piłkarze Stefano Pioliego w czwartej minucie gry. Po podaniu Danilo Cataldiego, na listę strzelców wpisał się Stefan Radu. Siedem minut później turyńczycy doprowadzili do wyrównania. Po asyście Patrice’a Evry, Etrita Berishę pokonał Giorgio Chiellini. Do końca regulaminowego czasu gry, żadna z drużyn nie była w stanie przesądzić o losach meczu. W siódmej minucie dogrywki decydującą bramkę strzelił Alessandro Matri.

„Stara Dama” zdobyła Puchar Włoch po raz dziesiąty w historii. Ostatni raz udało jej się zdobyć to trofeum w 1995 roku.

Piłkarze Massimiliano Allegriego mogą zdobyć w tym sezonie trzy trofea. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w Serie A, mają zapewniony tytuł mistrza kraju, a 6 czerwca w finale Ligi Mistrzów zmierzą się z Barceloną.