Puchar Króla: FC Barcelona rozbiła Real w Madrycie i zagra w finale

Real Madryt przegrał u siebie z FC Barcelona 0:3 (0:0) w rewanżowym meczu półfinałowym rozgrywek o Puchar Króla. Mistrzowie Hiszpanii awansowali w ten sposób do majowego finału, ponieważ trzy tygodnie wcześniej na Camp Nou padł remis 1:1.

Rewanż na Santiago Bernabeu długo nie zapowiadał tak zdecydowanego zwycięstwa broniących trofeum gości z Katalonii. Przed przerwą bowiem znakomite okazje dla „Królewskich” zmarnowali Brazylijczyk Vinicius Junior, Francuz Karim Benzema i Lucas Vazquez.

Siedem minut po zmianie stron Luis Suarez płaskim strzałem przy krótkim słupku dał prowadzenie „Blaugranie” i podopieczni Santiago Solariego musieli jeszcze odważniej zaatakować.

Kiedy Marc-Andre ter Stegen kapitalnie wybronił uderzenie głową Sergio Reguilona nawet najwierniejsi fani „Los Blancos” przestali chyba już wierzyć w awans swoich pupili, a końcówka pucharowego Gran Derbi tylko utwierdziła ich w tym przekonaniu. Najpierw niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Francuz Raphael Varane, a cztery minuty później Luis Suarez z dużym spokojem wykorzystał wypracowany przez siebie rzut karny. Obie drużyny spotkają się znów na tym samym stadionie w najbliższą sobotę, ale tym razem stawką będą punkty w Primera Division.

W drugiej półfinałowej parze rywalizują Betis Sewilla i Valencia CF. Pierwsza konfrontacja tych drużyn w stolicy Andaluzji zakończyła się remisem 2:2.