Puchar Niemiec: Sześć goli i dogrywka w Berlinie! Zwycięstwo Herthy po rzutach karnych

Hertha Berlin pokonała u siebie po rzutach karnych Dynamo Drezno 6:5 w ostatnim środowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Niemiec. Po 90 minutach gry było 2:2, a po dogrywce było 3:3.

Na Olympiastadion prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił Senegalczyk Moussa Kone. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał Belg Dodi Lukebakio. Pięć minut przed końcem podyktowany rzut karny wykorzystał Słowak Ondrej Duda, a w ostatniej minucie straty odrobił Patrick Ebert, który również nie zmarnował „jedenastki”.

Trzynaście minut przed końcem dogrywki Słoweniec Luka Stor przybliżył do sukcesu gości, ale już w doliczonym czasie gry do remisu zdołał doprowadzić rezerwowy Jordan Torunarigha. W konkursie rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali piłkarze „Die Alte Dame” i to stołeczna drużyna awansowała do kolejnej rundy.

Wcześniej do 1/8 finału przebiły się również Borussia Dortmund, FC Kaiserslautern, SC Verl 1924, Fortuna Duesseldorf, Eintracht Frankfurt, Werder Brema, RB Lipsk, Bayer Leverkusen, Schalke 04 Gelsenkirchen, Karlsruher SC, FC Saarbrucken, Union Berlin, TSG 1899 Hoffenheim, VfB Stuttgart i Bayern Monachium.

* * * * * *
Hertha Berlin – Dynamo Drezno 3:3 (2:2, 0:1), karne 6:5.
Bramki: Lukebakio 48, Duda 85, Torunarigha 120+3 – Kone 36, Ebert 90-karny, Stor 107.
Rzuty karne wykorzystane: Ibisević, Darida, Dilrosun, Selke, Grujić – Eberth, Horvath, Kone, Stor.
Rzuty karne niewykorzystane: Rekik – Mueller, Ehlers.