Puchar Ukrainy: Inhułeć Petrowe i Szachtar Donieck w finale

Inhułeć Petrowe wygrał z Zorią Ługańsk 2:1 (2:1), a Szachtar Donieck pokonał SK Dnipro-1 2:0 (0:0) w meczach półfinałowych Pucharu Ukrainy. Zwycięzcy zagrają w finale.

Drugoligowy zespół Inhułeć Petrowe sprawił niespodziankę, wygrywając u siebie z występującą w ukraińskiej ekstraklasie Zorią Ługańsk 2:1.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już przed przerwą. Gospodarze prowadzili po golu Evgeniya Zaporozhetsa, a w 39. minucie drugą bramkę zdobył Artem Schedryl. Goście strzelili pod koniec pierwszej połowy gola kontaktowego za sprawą Yevgena Cheberki.

Na więcej jednak nie było ich stać i awans wywalczył Inhułeć Petrowe.

Zaskoczenia nie było w drugiej półfinałowej parze. Szachtar Donieck wygrał na wyjeździe z SK Dnipro-1 2:0. Gole w tym spotkaniu strzelali w ostatnich minutach Dentinho oraz Manor Solomon.

Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 15 maja.