Rogić: Kontaktowy gol dał nam dodatkową energię

sports news

Trener Arki Gdynia Aleksandar Rogić przyjął z zadowoleniem remis z Lechią Gdańsk 2:2 w meczu 12. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Zespół z północnej części Trójmiasta wciąż otwiera strefę spadkową klasyfikacji, ale traci już tylko punkt do trzynastej w tabeli Wisły Kraków.

– Derby były takie jak powinny. Z wieloma emocjami, zwrotami akcji. Było to dobre widowisko dla kibiców. Cieszyłem się atmosferą meczu. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i gratuluję im tego występu. Wyrazy uznania też dla przeciwników, którzy są bardzo dobrą drużyną – wyznał Rogić dla oficjalnego serwisu Arki.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest to spotkanie dla kibiców i klubu. Powracając z wyniku 0:2 do 2:2, możemy stwierdzić, że wychodzimy z tego meczu z większą ilością emocji pozytywnych niż negatywnych. Myślę, że było to potrzebne zawodnikom, bo analizując poprzednie spotkania Arki, zauważyłem że jednym z większym problemów była sfera mentalna – podkreślił serbski szkoleniowiec.

– Po stracie bramki morale drużyny szło w dół i ciężko było odrobić straty. W futbolu nie można się nigdy poddawać i do ostatniej chwili trzeba walczyć. Straciliśmy dwie bramki w dwie minuty, ale wyrównaliśmy w ostatniej minucie. To pokazuje, że w piłce do ostatniego gwizdka wszystko jest możliwie. Ten mecz jest doskonałym przykładem dla moich zawodników, jak mają zachowywać się w przyszłości – zaznaczył Rogić.

– Wszystko jest procesem. Trzeba zwracać uwagę na wszystkie elementy, w tym także sferę mentalną. Po straconej drugiej bramkę pomyślałem, że potrzebujemy szybko strzelić jednego gola i myślałem, jak tego dokonać. Ten gol dał nam dodatkową energię nam oraz trybunom i ta energia pomogła nam zdobyć drugą bramkę. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie, które też są bardzo ważnym elementem spotkań i pokazują, jaki jest poziom mentalny drużyny – stwierdził Serb.

– Nie chcę wypowiadać się na temat pracy sędziów. Trzeba pamiętać, że derby są bardzo trudnymi spotkaniami do prowadzenia. Nie będę więc niczego komentował i szanuję każdą podjętą przez sędziego decyzję – dodał Rogić.

(za arka.gdynia.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.