Rosja: Zespół Kowalczyka zagra w barażach

FK Tosno, w którym występuje Marcin Kowalczyk przegrało na własnym stadionie z Gazovikiem Orenburg 0:2 w meczu ostatniej kolejki drugiej ligi rosyjskiej. Drużyna polskiego obrońcy zajęła trzecie miejsce w tabeli i zagra w barażach o awans do Priemjer Ligi.

Goście strzelili bramkę już w pierwszej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Dmitrij Kabutov. Drugą bramkę dla Gazovika zdobył Dmitrij Andriejew, osiem minut przed przerwą. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Marcin Kowalczyk.

30-letni piłkarz trafił do Tosna w styczniu z Wołgi Niżny Nowogród. Dla polskiego obrońcy był to dziesiąty występ w lidze w barwach nowej drużyny.

Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji wywalczyły Krylja Sowietow Samara i Anży Machaczkała. Poza Tosnem, w barażach weźmie udział Tom Tomsk, który zajął czwartą pozycję w lidze, a także drużyny Urału Jakaterynburg i Rostowa, które zajęły 13. i 14. miejsce w pierwszej lidze.

Do trzeciej ligi rosyjskiej spadły Sachalin, Chimik Dzierżyńsk i Dynamo Sankt Petersburg. W następnym sezonie w drugiej klasie rozgyrwkowej będą występowały o dwie drużyny więcej.