Sanchez: Arsenal to dla mnie idealne miejsce

Wielkimi krokami zbliża się finał Pucharu Anglii, w którym Arsenal zmierzy się z Aston Villą. „Mam ambicje, by wygrywać jeszcze więcej” – stwierdził Alexis Sanchez w rozmowie z „BT Sport”.

Po zakończonym na trzecim miejscu sezonie w Premier League, „Kanonierzy” rozpoczęli przygotowania do sobotniego finału krajowego Pucharu.

„Dziś oglądaliśmy materiały wideo o poprzednich zwycięstwach Arsenalu i dzięki temu trenowałem z jeszcze większą motywacją. Mam nadzieję, że wygramy ten puchar i sprawimy dużo radości naszym kibicom” – powiedział Sanchez.

Od czasu transferu Chilijczyka do Londynu z FC Barcelony, napastnik jest jednym z najlepszych zawodników angielskiego zespołu.

„Przeniosłem się do Arsenalu, bo jest tutaj grupa młodych zawodników z ambicjami do osiągania sukcesów. Stwierdziłem, że to idealne miejsce dla mnie, perfekcyjne, by zdobywać trofea i rywalizować we wszystkich rozgrywkach” – podkreślił zawodnik.

Alexis Sanchez rozegrał w tym sezonie 51 spotkań dla Arsenalu, w których zdobył 24 gole i zanotował 11 asyst. Jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.