Premier League: Reprezentant Australii w Queens Park Rangers


Massimo Luongo zostanie zawodnikiem Queens Park Rangers – poinformowano na klubowym portalu. Australijczyk podpisał z londyńskim klubem trzyletni kontrakt.

22-letni piłkarz trafił na Wyspy Brytyjskie latem 2011 roku z rodzimej ligi. Bronił barw Tottenhamu, z którego był wypożyczany do Ipswich Town i Swindon Town. We wrześniu 2013 roku, Swindon zdecydowało się na jego transfer. W tym sezonie w barwach „The Robins”, Luongo rozegrał 33 mecze i zdobył sześć goli. Jego drużyna awansowała do finału baraży, których stawką był awans do Championship, ale przegrała z Preston North End.

– Jestem zadowolony, że Mas dołączył do naszej drużyny. Znam go bardzo dobrze, bo pracowaliśmy ze sobą w Tottenhamie – powiedział trener, Chris Ramsey.

Defensywny pomocnik w narodowych barwach wystąpił do tej pory dziesięć razy i zdobył dwie bramki. W styczniu „Kangury” odniosły triumf w Pucharze Azji. Luongo wpisał się na listę strzelców w meczu finałowym przeciwko Korei Południowej.

Queens Park Rangers w przyszłym sezonie będzie występować w Championship. W zakończonych w zeszłym tygodniu rozgrywkach Premier League, „The Hoops” zajęli ostatnie miejsce w tabeli.