Sanchez: Słodko-gorzki smak sezonu

Arsenal Londyn zakończył rozgrywki w Premier League na trzeciej pozycji w tabeli, a z Ligi Mistrzów odpadł w 1/8 finału. Napastnik „Kanonierów”, Alexis Sanchez powiedział, że brak najważniejszych trofeów jest dla niego rozczarowaniem.

– Ten sezon nie był w naszym wykonaniu zły, ale miał słodko-gorzki smak. Miałem nadzieję, że uda nam się dotrzeć do finału Ligi Mistrzów, albo triumfować w lidze angielskiej. Uważam, że mamy bardzo uzdolnionych zawodników, dlatego brak najważniejszych trofeów jest dla mnie rozczarowaniem – powiedział Chilijczyk.

Piłkarze Arsene 'a Wengera zdobyli w minionym sezonie Puchar Anglii. W finale pokonali Aston Villę 4:0. Z Ligi Mistrzów odpadli w 1/8 finału po porażce z Monaco, a z Pucharu Ligi wyeliminował ich Southampton.

Sanchez trafił do drużyny z Emirates Stadium w lipcu ubiegłego roku z Barcelony. W zakończonym sezonie rozegrał 52 mecze i strzelił 25 goli.

26-letni Chilijczyk został powołany na Copa America, które odbędzie się w jego ojczyźnie. Piłkarze Jorge Sampaoliego trafili do grupy z Ekwadorem, Meksykiem i Boliwią.