Segunda Division: Wysoka wygrana SD Ponferradina

Zawodnicy SD Ponferradina pokonali na własnym stadionie CA Osasuna 3:0 (2:0) w meczu 16. kolejki hiszpańskiej drugiej ligi.

Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy strzelali odpowiednio Acoran Barrera, Alvaro Anton oraz kapitan drużyny Yuri, który definitywnie rezultat starcia na Estadio El Toralin ustalił w 66. minucie rywalizacji.

Dodatkowo warto zaznaczyć, iż ekipa Los Rojillos kończyła ten mecz w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę w 73. minucie obejrzał środkowy obrońca David Garcia.

Po szesnastu rozegranych meczach La Ponfe plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Natomiast CA Osasuna, która przegrała drugi mecz z rzędu, zajmuje na chwilę obecną trzecią lokatę. Liderem na tym etapie rozgrywek jest Deportivo Alaves.