Primera Division: Szczęśliwe zwycięstwo Realu Sociedad

Piłkarze Realu Sociedad de Futbol pokonali na własnym stadionie w meczu 14. kolejki Primera Division SD Eibar 2:1 (1:1).

Na prowadzenie już w 4. minucie rywalizacji gości wyprowadził sprytnym strzałem z pięciu metrów Borja Baston. Bez żadnych szans na skuteczną interwencję był w tej sytuacji bramkarz Basków, Geronimo Rulli.

Do wyrównania doprowadził sześć minut później Imanol Agirretxe, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z piętnastu metrów. Dla 28-letniego Hiszpana była to już dziesiąta bramka w bieżących rozgrywkach ligowych.

Były reprezentant hiszpańskich młodzieżówek na listę strzelców wpisał się również w doliczonym czasie gry do drugiej połowy, dzięki czemu zapewnił Realowi Sociedad czwarte zwycięstwo w kampanii 2015/2016.

Triumf gospodarzy spowodował, iż awansowali oni na trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Brak punktów dla podopiecznych Jose Luisa Mendilibara oznacza z kolei, iż przedłużyli oni swoją passę meczów bez zwycięstwa w Primera Division do trzech.