Serie A: Palermo wywiozło trzy punkty z Frosinone

US Citta di Palermo pokonało na wyjeździe Frosinone Calcio 2:0 (0:0) w spotkaniu 35. kolejki włoskiej ekstraklasy. Cały mecz w barwach gości rozegrał reprezentant Polski, Thiago Cionek.

Na listę strzelców po stronie Rosanero wpisywali się w 56. minucie Alberto Gilardino oraz Aleksandar Trajkovski, który ostatecznie rezultat rywalizacji na Stadio Comunale ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Dzięki wygranej US Citta di Palermo przeskoczyło w ligowej tabeli Frosinone Calcio i w tej chwili plasuje się na osiemnastej lokacie. Co więcej, podopieczni Davide Ballardiniego zrównali się punktami z zajmującym siedemnaste miejsce Carpi FC.

Czerwoną latarnią Serie A jest Hellas Werona. Żółto-granatowi mają już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.