Serie A: Paweł Wszołek zadebiutował w Hellas Verona

Hellas Verona przegrał na własnym stadionie z Lazio Rzym 1:2 (1:0) w ramach 6. kolejki Serie A. Swój pierwszy mecz w barwach Gialloblu rozegrał były gracz Polonii Warszawa Paweł Wszołek.

23-letni skrzydłowy na placu gry zameldował się w 55. minucie. Wówczas były reprezentant Polski, który w ekipie ze Stadio Marcantonio Bentegodi występuje na zasadzie rocznego wypożyczenia, zmienił kontuzjowanego Juanito Gomeza.

Honorową bramkę w tym spotkaniu dla gospodarzy strzelił w 33. minucie Filip Helander. Trafienia po stronie przyjezdnych odnotowali z kolei Lucas Biglia, który na gola skutecznie zamienił rzut karny, oraz Marco Parolo.

Warto zaznaczyć, iż decydująca o końcowym triumfie bramka została strzelona przez rzymski zespół w osłabieniu, ponieważ kilka chwil wcześniej boisko z powodu czerwonej kartki (za dwie żółte) musiał opuścić Mauricio.

Lazio Rzym po sześciu rozegranych meczach zajmuje z dorobkiem 12 punktów piąte miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy. Z kolei Hellas Verona, który nie zanotował jeszcze w bieżącym sezonie zwycięstwa, plasuje się na siedemnastym miejscu.