Serie A: Podział punktów na Stadio Alberto Braglia

Carpi FC 1909 zremisowało u siebie w ramach 22. kolejki włoskiej ekstraklasy z US Citta di Palermo 1:1 (0:1). Dla gospodarzy sobotniego starcia jest to już trzeci z rzędu mecz bez porażki na własnym stadionie.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili w 24. minucie goście. Na prowadzenie Rosanero wyprowadził sprytnym uderzeniem z siedmiu metrów Alberto Gilardino. Solidnie grający przyjezdni nie potrafili jednak utrzymać wyniku do końca.

W 74. minucie do wyrównania doprowadził Matteo Mancosu, który na bramkę zamienił rzut karny podyktowany za faul w szesnastce. W tej sytuacji nieodpowiedzialnym wślizgiem w nogi rywala popisał się Edoardo Goldaniga.

Warto zaznaczyć, iż cały mecz na ławce rezerwowych Palermo przesiedział Thiago Cionek. Reprezentant Polski do sycylijskiej ekipy przeniósł się podczas styczniowego okienka transferowego. Wcześniej reprezentował barwy drugoligowej Modeny.