Serie A: Porażka Empoli, cały mecz Skorupskiego i Zielińskiego

Empoli FC przegrało na wyjeździe z Frosinone Calcio 0:2 (0:0) w ramach szóstej kolejki włoskiej Serie A. W zespole gości całe spotkanie rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

Bohaterem drużyny prowadzonej przez Roberto Stellone został Federico Dionisi, który strzelił obie bramki dla gospodarzy. Napastnik otworzył wynik spotkania w 58. minucie, pewnie umieszczając futbolówkę pod poprzeczką. Niecały kwadrans później podwyższył rezultat na 2:0, wykorzystując błąd obrońcy, który stracił kontrolę nad piłką.

Empoli kończyło spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 77. minucie czerwony kartonik ujrzał Riccardo Saponara. Pomocnik został wyrzucony z boiska za wulgarne słowa skierowane w stronę głównego arbitra.

Podopieczni Marco Giampaolo mają w swoim dorobku zaledwie cztery punkty i znajdują się na siedemnastym miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Frosinone zgromadziło tyle samo „oczek” i plasuje się jedną lokatę wyżej.

W następnej kolejce Empoli zmierzy się u siebie z drużyną US Sassuolo. Natomiast zespół ze Stadio Comunale zagra na wyjeździe z Lazio Rzym.