Serie A: Roma z piątym zwycięstwem z rzędu

W sobotnim meczu piątej kolejki ligi włoskiej, AS Roma pokonała na Stadio Olimpico Hellas Werona 2:0. Bramki dla nowego lidera tabeli strzelili Florenzi i Destro.

Giallorossi długo męczyli się z rywalami, którzy bronili się szóstką graczy w polu karnym. W 75. minucie impas przerwał Florenzi, który oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego. Parę minut później fenomenalnym uderzeniem niemal z środkowej linii boiska popisał się Destro, który podwyższył prowadzenie gospodarzy. Roma mogła wygrać wyżej, że Gervinho trafił w poprzeczkę.

Podopieczni Rudiego Garcii awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, gdyż wygrali wszystkie dotychczasowe mecze w lidze. Jedyną drużyną, która może ich doścignąć jest Juventus, który w sobotni wieczór zmierzy się z Atalantą w Bergamo.