Serie A: Wysokie zwycięstwo Fiorentiny w Mediolanie

Inter Mediolan poległ po raz pierwszy w tym sezonie. Podopieczni Roberto Manciniego przegrali na własnym stadionie z Fiorentiną 1:4 (0:3) w ramach 6. kolejki Serie A.

Bohaterem rywalizacji na Stadio Giuseppe Meazza był Nikola Kalinić, który aż trzykrotnie pakował futbolówkę do bramki doświadczonego Samira Handanovicia. Zanim jednak 27-letni Chorwat rozpoczął strzelanie w Mediolanie to swojego gola, otwierającego rezultat meczu, zanotował Josip Ilicić.

Honorowe trafienie dla Nerazzurrich odnotował z kolei Mauro Icardi. Warto także zaznaczyć, iż gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył w 31. minucie Miranda. Nie miało to jednak większego wpływu na wynik, bowiem Inter Mediolan przegrywał wówczas już różnicą trzech bramek.

Wypożyczony z Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski wyszedł na to spotkanie w pierwszym składzie i na boisku przebywał przez 69 minut. Następnie został zmieniony przez Nenada Tomovicia.

Na tym etapie rozgrywek ACF Fiorentina jest liderem Serie A. Natomiast Inter Mediolan plasuje się na drugiej pozycji.