Serie A: Zwycięstwo Udinese po zaciętym boju

W poniedziałkowym meczu 5. kolejki włoskiej Serie A drużyna Udinese Calcio przed własną publicznością pokonała 4:2 Parmę.

Spotkanie było bardzo zacięte, a do przerwy miało dwóch bohaterów po przeciwnej stronie murawy. W drużynie gospodarzy wyróżnił się autor dwóch goli, doświadczony Antonio Di Natale. Z kolei w ekipie Parmy błyszczał autor gola i asysty Antonio Cassano.

Wynikiem 2:2 ten mecz jednak się nie zakończył, bowiem dwa decydujące ciosy zadali piłkarze Udinese już w drugiej połowie. Ostatni kwadrans Parma broniła się natomiast w dziesiątkę po dwóch żółtych i konsekwencji czerwonej kartce Acquaha.

Dla Udine było to czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu obecnego sezonu ligowego, z kolei Parma poniosła czwartą porażkę i z trzema punktami na koncie utknęła w strefie spadkowej.