Serie B: Pescara kontynuuje serię meczów bez porażki

Pescara Calcio zremisowała przed własną publicznością z Vicenza Calcio 1:1 (0:0) w piątkowym meczu 26. kolejki włoskiej Serie B. Tym samym, podopieczni Massimo Oddo są niepokonani od dziewięciu spotkań.

Kibice zgromadzeni na Stadio Adriatico na pierwsze trafienie w tym starciu czekali do 73. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Francesco Signori. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego bramkę zdobył Gianluca Lapadula.

Warto odnotować, że przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. W 84. minucie czerwoną kartkę otrzymał Mario Sampirisi, który musiał przedwcześnie udać się do szatni za faul w polu karnym. Chwilę później, „jedenastki” nie wykorzystał Ledian Memushaj.

Pescara Calcio znajduje się aktualnie na trzeciej pozycji w tabeli Serie B. Podopieczni Massimo Oddo mają na swoim koncie 48 punktów, z kolei Vicenza Calcio zdobyła do tej pory 29 „oczek” i zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji.