Serie B: Zespół Kupisza zremisował z drużyną Cionka

Brescia Calcio zremisowała na własnym stadionie 2:2 z Modeną w spotkaniu szóstej kolejki drugiej ligi włoskiej. Przez cały mecz na boisku występowali Tomasz Kupisz i Thiago Cionek.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Kupisza. W 13. minucie meczu sędzia podyktował dla niej rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak 19-letni pomocnik Brescii, Leonardo Morosini. Dwanaście minut później gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Samobójcze trafienie zaliczył Lino Marzorati.

W 35. minucie spotkania, goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Francesco Stanco. Brescia jeszcze przed przerwą strzeliła gola na 2:1. Tym razem rzut karny wykorzystał Geijo. Wynik meczu na 2:2 ustalił Stanco trzynaście minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie.

Po remisie, Brescia zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Modena ma o jeden punkt więcej i jest dwunasta.

W innym meczu w drugiej klasie rozgrywkowej we Włoszech, Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe 0:1 z Pescarą, ale utrzymało pozycję lidera. Cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Bartosz Salamon.

*****

Brescia – Modena 2:2 (2:1)
Bramki: Marzorati 25-samobój, Gelio 44-karny – Stanco 35, 77.

Pescara Calcio – Cagliari 1:0 (0:0)
Bramka: Lapadula 52.

Como Calcio – Ascoli Calcio 0:4 (0:2)
Bramki: Giorgi 25, Perez 27, Cacia 53, Jankto 67.

Avellino – Vicenza 1:4 (1:3)
Bramki: Trotta 26 – Getto 10-karny, Galano 33, Biraschi 45-samobój, Giacomelli 54.

Latina – Bari 1:2 (1:0)
Bramki: Scaglia 45 – Valiani 84, Doneti 88.