Serie A: Ważne zwycięstwo Empoli FC. Bronił Bartłomiej Drągowski

Empoli FC pokonał u siebie Frosinone Calcio 2:1 w niedzielnym meczu 28. kolejki Serie A. W bramce gospodarzy zagrał Bartłomiej Drągowski, który został ukarany żółtą kartką.

Miejscowi objęli prowadzenie po rzucie karnym. W 20. minucie „11” na gola zamienił Francesco Caputo. Na 2:0 podwyższyli jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Marko Pajac. W drugiej połowie polski bramkarz puścił gola. Skapitulował po strzale Luki Valzanii.

Po tym zwycięstwie podopieczni Aurelio Andreazzoliego zajmują 17. miejsce w tabeli, mając punkt przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Juventusem Turyn. Natomiast zespół prowadzony przez Marco Baroniego plasuje się na przedostatniej pozycji i ma osiem „oczek” straty do bezpiecznej strefy.

Atalanta Bergamo zremisowała u siebie z Chievo Werona 1:1. Do 79. Minuty w ataku gości grał Mariusz Stępiński. Natomiast Arkadiusz Reca był jedynie rezerwowym w ekipie z Lombardii.