Serie A: Bezcenna wygrana Empoli, czyste konto Drągowskiego

Empoli FC wygrało na wyjeździe z UC Sampdorią 2:1 (0:0) w 36. kolejce Serie A i przedłużyło swoje szanse na utrzymanie. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Na Stadio Luigi Ferraris w pierwszej połowie zabrakło goli. Po przerwie skuteczniejsi byli goście. W 56. minucie Diego Farias trafił do pustej bramki po zagraniu Hameda Traore.

W 75. minucie goście wygrywali już 2:0. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Francesco Caputo, ale skutecznie jego uderzenie dobijał Giovanni Di Lorenzo.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, którego na gola zdołał zamienić Fabio Quagliarella.

W barwach Empoli całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski, który w drugim kolejnym spotkaniu zachował czyste konto. Dla polskiego bramkarza był to 12. występ w barwach ekipy z Toskanii w tym sezonie. Na Stadio Carlo Castellani trafił na wypożyczenie w zimowej przerwie z ACF Fiorentiny.

W drużynie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.

W tabeli Serie A Empoli FC po drugim zwycięstwie z rzędu jest na 18. miejscu z dorobkiem 36 punktów. Do bezpiecznej pozycji traci już tylko jeden punkt.

UC Sampdoria jest na dziewiątej pozycji, mając na koncie 49 punktów.

W innym niedzielnym meczu włoskiej ekstraklasy Frosinone Calcio przegrało u siebie z Udinese Calcio 1:3. W zespole gości na ławce rezerwowych siedział Łukasz Teodorczyk.