Serie A: Dwa gole Krzysztofa Piątka. AC Milan wygrał w Bergamo

Kolejny genialny występ Krzysztofa Piątka. AC Milan pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 3:1 w sobotnich derbach Lombardii w 24. kolejce włoskiej Serie A, a polski napastnik zdobył dwie bramki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli „Rossoneri”. To oni powinni objąć prowadzenie po doskonałym dośrodkowaniu Suso. Franck Kessie był zupełnie niepilnowany, ale jego strzał głową był niecelny. Z czasem inicjatywę przejęli miejscowi. Świetną akcję przeprowadził Josip Ilicić, dograł w polu karnym do Remo Freulera, a ten oddał strzał z kilku metrów. Choć piłka leciała w środek bramki, to Gianluigi Donnarumma źle interweniował i futbolówka odbiła się od słupka, a po chwili przekroczyła linię bramkową.

Krzysztof Piątek długo był zupełnie niewidoczny, nie licząc tego, że zmienił w trackie gry swoje obuwie. Wystarczył jednak jeden moment, aby reprezentant Polski pokazał swój niesamowity snajperski kunszt tuż przed zejściem na przerwę. Z lewej strony dośrodkował Ricardo Rodriguez. Piątek, który był naciskany przez rywala, we wspaniałym stylu oddał strzał z powietrza, bez przyjęcia, nie dając szans na interwencję Etritowi Berishy.

W drugą połowę Milan wszedł z równie dużym animuszem jak w pierwszą i w 55. minucie objął prowadzenie. Zbyt krótko wybita piłka z pola karnego trafiła do Hakana Calhanoglu. Turecki pomocnik huknął tak, że futbolówka wylądowała w bramce, trafiając w boczną siatkę.

Sześć minut później było już 3:1. Calhanoglu dośrodkował z rzutu rożnego, a Piątek strzałem głową skompletował dublet. To było już jego szóste trafienie w barwach „Rossonerich” w ostatnich czterech meczach we wszystkich rozgrywkach. W 68. minucie były snajper Genoa CFC i Cracovii został zmieniony przez Patricka Cutrone.

Atalanta do końca walczyła, aby złapać kontakt, ale nie potrafiła poważniej zagrozić bramce drużyny z San Siro. Po tej porażce podopieczni Gian Piero Gasperiniego zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 38 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Torino FC.

Natomiast zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso ma 42 „oczka” i plasuje się na czwartej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Empoli FC.